Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dietní rady pro boubelky !

19. 7. 2009

DIETNÍ RADY PRO BOUBELKY !

A dost !S tou váhou prostě musíte hnout - samozřejmě že směrem dolů… Ještě než se ale pustíte do drastických diet, přečtěte si pár dobrých rad.

Dietní rady pro boubelky!


Rada č. 1

Zapisujte do deníčku!

Zaveďte si malý deníček formátu A6 či menší, do kterého si zapíšete následující pravidla a na každý den si vyhraďte jednu stránku, kam si zaznamenáte, co jste snědla. To vám zaručí, že nezkonzumujete víc jídla, než je třeba.

 

Rada č. 2

Sladké minimálně!

Pečivo, buchty, dortíky omezte na 1-2 ks denně. Nemá cenu si tyto pochutiny zakazovat

úplně, protože to bez nich jen málokdo vydrží a když už, tak je hodně lidí nahradí třeba sladkým müsli, které má často daleko více kalorií.

 

Rada č. 3

Zmenšete přílohy!

Nevyhýbejte se teplým obědům. Stačí, když omezíte přílohu na polovinu normální porce. To znamená místo čtyř knedlíků dva a podobně. Vynechejte ale dochucovadla a dresinky jako je například kečup, hořčice tatarská omáčka.

 

Rada č. 4

Méně solte a slaďte!

Se solí a cukrem opatrně, mějte stále na paměti, že babiččiny buchty jsou dobré i bez bílé vrstvy na povrchu a i kakaový perník bez cukrové polevy není k zahození.

 

Rada č. 5

Zelenina - ano, ale s mírou…!

Ovoce a zelenina jsou sice velmi zdravé, ale nic by se nemělo přehánět. 1-3 kousky denně od každého by vám měly stačit.

 

Rada č. 6

Nepřidávejte si navíc!

Nikdy si nepřidávejte a vyhněte se pojídání drobností. Je lepší si koupit více menších balení než jedno velké. Přiznejme si, že jen málokdo se dokáže odtrhnout od otevřeného balíčku sušenek.

 

Rada č. 7

Velký nákup jednou týdně!

Jednou týdně zajeďte na velký nákup a vyhněte se sladkostem a brambůrkům. Pamatujte, že to, co nemáte doma, tak to nesníte. Přes týden kupujte jen ovoce, zeleninu a popřípadě pečivo.

 

Rada č. 8

Nezapomínejte na mléko!

Mléčné výrobky určitě nevynechávejte a denně vypijte hrnek mléka a dejte si jeden tvaroh či bílý jogurt. Máte-li ráda sladké, není problém si výrobek dochutit lžičkou medu.

 

Rada č. 9

Vyškrtněte sladké nápoje!

Z nápojového seznamu vyškrtněte přeslazené minerálky a nahraďte je vodou, či ovocnými čaji. Máte-li opravdu chuť na něco sladkého, tak si nalijte ovocný džus ředěný vodou.

 

Rada č. 10

Dodržujte harmonogram!

Snažte se většinu pokrmů zařadit do první poloviny dne a odpoledne jezte už jen lehčí jídla, a to nejpozději do 18 hodin.

 

Zvládnete to!

Ačkoli se to zdá složité na zapamatování, není tomu tak. Tato dieta vám nezakazuje nic z vašich oblíbených pochutin, jen udává pravidla, jak je jíst v omezené míře. Můžete si pokyny upravit podle svých potřeb a uvidíte, že si na ně časem zvyknete a budete se dle nich řídit automaticky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář